Evinizde kalıci oje

Evinizde kalıci oje

 

Kalıcı oje sadece bir salon prosedürü değil,  aynı zamanda  tıpkı  normal oje gibi evinizde yapılabilir. Gerekli malzemeler artık internet kaynaklarından kolayca bulunur  ve evde kaliteli manikür yapılabilir. Bazı kadınlar sürecin zahmetli olmasından korkarlar - sadece profesyonel bilgiye sahip bir kişinin prosedürü doğru  bir şekilde uygulayabileceğinden emindirler. İnanın bana - her şey göründüğü kadar zor değil! Siz zaten normal oje sürmeye biliyorsunuz.  Aynı  şekilde  kalıcı oje de uygulayabilirsiniz… Ve şimdi malzemeler ve aletler den bahsedelim: Gerekli şeylerin listesi bir lamba,primer, base coat, kalıci oje, top coat, buffer,cleanser, kalıci oje çıkarıci.

 Yeni başlayanlar için başlangıç ​​seti.

 Gerekli aletleri ilk kez satın alırken harcanan miktar gözünüzü korkutabilir. Bununla birlikte kalıci oje  için çoğu malzemenin oldukça uzun bir raf ömrüne sahip olduğunu ve uzun süre dayanacağını unutmayın

Başarılı bir jel manikür için ojeyi kurutacak UV lamba en pahalı ve en önemli unsurdur. Bir lambanın temel özelliği- gücüdür. İki farklı kurutma makinası var.

 UV lambası.

 Avantajı - daha uygun fiyatı ve lambanın farklı boyutlarından  dolay, aynı zamanda hem bir hem de iki elinizi kurutabilir. Maksimum güç 36W, ojenin  kuruma süresi en az iki dakikadır. Daha az  olursa manikürün kurumamısı mümkündür.

 LED lamba.

LED lamba ile kurutma yarım dakika sürer ve bu da çok zaman kazandırabilir.

 

PRİMER

Tırnağı yağdan arındırmak ve manikürün ömrünü uzatmak için tırnağın işlendiği özel bir bileşimdir.

Asidik primer-özellikli  yağlanmaya duyarlı güçlü ve kalın tırnaklar için .

Asit içermez primer-kurumaya eğilimli tırnaklar için tasarlanmıtır ve ojenin  daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

BASE COAT

Tırnakları düzleştirmek ve küçük kusurları gizlemek için uygulanan ilk katmandır. Ayrıca renkli pigmentlerin girmesini de engeller. İki  çeşidi vardır:

Normal base  coat – kıvamı  ince ve sert

Rubber base coat – daha yoğun bir yapıya sahiptir,  fazlı kusurlu tırnakları tesviye etmek için kulanılır.

 KALICİ OJE

 İki,üç oje ile başlayabilirsiniz ve zamanla koleksiyonunuzu  genişletebilirsiniz. Unutmayın, çok açık renkleri  üç kere sürmek  gerekebilir,(kaliteye göre).

 TOP

Üst kat, tüm manikürü sabitler ve dış etkenlerden korur. Böylece renk doygunluğu birkaç hafta korunur ve oje  kendisi  yıpranmaz ve soyulmaz. Kalıci ojenin  bu kadar uzun ömürlü olmasını sağlayan üst kısmıdır. Aynı marka  base coat, ve  de top coat satın almanız tavsiye ediyoruz

CLEANSER - tırnak temizleme işleminde kullanılır.

 KALICİ OJE ÇIKARICİ

Özel sıvı, pamuk, alüminyum  folyo

  İşlere başlamadan önce tırnaklar çok temiz olmalı. Etleri(kütikül) kesiyor  ya da itiyorsunuz, tırnakların üstünde hiçbir şey kalmayacak , tırnağın  parlak tabakasını  buffer ile alıyorsunuz ve cleanser  ile güzelce temizliyorsunuz.